Już jutro, wielkie otwarcie Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia. Impreza rozpocznie się w sobotę 2 lipca o godz. 15:00.

– Inwestycja planowana i realizowana z myślą o stworzeniu ciekawego miejsca do rodzinnego wypoczynku dla naszych mieszkańców. Blisko trzy lata od pomysłu do realizacji, ale już w te wakacje otwieramy Park Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie. Będzie coś dla najmłodszych i tych nieco starszych. Place zabaw, które połączą zabawę z edukacją, ścieżki tematyczne, miejsca na grille i rodzinny wypoczynek nad wodą, tężnia solankowa z najlepszą solanką, boiska do gry w bule i oczywiście pyszna kawa, lemoniada czy lody, ale nie tylko… – zapowiada Joanna Potocka-Rak, starosta powiatu ciechanowskiego.

Wydarzenie zostało zaplanowane na 2 lipca. Na uczestników przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bajm i Liber & InoRos.

Warto przypomnieć, że nowy park zajmie powierzchnię blisko 5ha w bliskim sąsiedztwie Muzeum Pozytywizmu. Będzie on podzielony na strefy: dziecięcą, leśną, przyrodniczą, a także sportową. Pojawi się również tężnia solankowa. Inwestycja kosztowała blisko 5 mln zł i została zrealizowana przez samorząd powiatowy z dofinansowaniem samorządu województwa mazowieckiego.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem, w tym dniu zostanie uruchomiona bezpłatna komunikacja autobusowa, co pozwoli na zmniejszenie trudności związanych z parkowaniem pojazdów osobowych w miejscach wyznaczonych. Równocześnie informujemy o możliwościach komunikacyjnych jakie oferuje na tej trasie PKP.

Organizatorzy „Wielkiego Otwarcia Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie” informują, że podczas trwania wydarzenia organizowanego w sobotę, 2 lipca 2022 r., w godz. 15.00 – 1.00 nastąpi  czasowa zmiana organizacja ruchu.

– Będzie ona obowiązywała od godz. 6.00 dnia 2 lipca 2022 r. do godz. 12.00 dnia 3 lipca 2022 r. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowania i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – apelują organizatorzy. 

Ci którzy zdecydują się na przybycie do Gołotczyzny własnym autem będą mogli skorzyatć z parkingów  przy Szkole Podstawowej w Sońsku oraz wzdłuż cmentarza w Sońsku. Dodatkowo uczestnicy mogą również parkować samochody w miejscach ogólnodostępnych: za cmentarzem i  przy Kościele w Sońsku, przy Urzędzie Gminy w Sońsku, naprzeciwko Zespołu Szkół Rolniczych w Gołotczyźnie oraz przy stacji PKP w Gołotczyźnie.

Mil.

fot. Fb/Starostowo Powiatowe 

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska