W części Hotelu Olimpijskiego, zarządzanego przez MOSiR, powstanie specjalna strefa izolacji dla personelu medycznego w związku z pandemią koronawirusa – poinformował ciechanowski ratusz. 

– W stworzonym izolatorium, na podstawie porozumienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie oraz Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, będą przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Do dyspozycji pracowników szpitala oddane zostaną 22 pokoje hotelowe, każdy z oddzielnym węzłem sanitarnym – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Cechanowie Paulina Rybczyńska.  – W bezpieczny sposób wydzielono strefę izolacji, obejmującą wyłącznie pokoje na 1 i 2 piętrze budynku, do których można dostać się wyłącznie oddzielnym od głównego wejściem – dodaje. 
Obsługa izolatorium oraz opieka medyczna będą zapewnione przez Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie. Szpital zapewni także: niezbędne środki higieniczne, pościel, wyżywienie dla przebywających w izolatorium oraz sprzątanie pomieszczeń. Także środki ochrony osobistej dla obsługi izolatorium zostaną zapewnione przez szpital. Koszty funkcjonowania samego obiektu pozostaną po stronie MOSiR.
Służby sanitarne skontrolują stan przygotowania obiektu do pełnienia nowej funkcji przed jego udostępnieniem.
To kolejna  forma wsparcia dla SSzW w Ciechanowie realizowana przez lokalny samorząd. 

red/UM 

Fot. UM Ciechanów

 

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie