W części Hotelu Olimpijskiego, zarządzanego przez MOSiR, powstanie specjalna strefa izolacji dla personelu medycznego w związku z pandemią koronawirusa – poinformował ciechanowski ratusz. 

– W stworzonym izolatorium, na podstawie porozumienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie oraz Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, będą przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Do dyspozycji pracowników szpitala oddane zostaną 22 pokoje hotelowe, każdy z oddzielnym węzłem sanitarnym – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Cechanowie Paulina Rybczyńska.  – W bezpieczny sposób wydzielono strefę izolacji, obejmującą wyłącznie pokoje na 1 i 2 piętrze budynku, do których można dostać się wyłącznie oddzielnym od głównego wejściem – dodaje. 
Obsługa izolatorium oraz opieka medyczna będą zapewnione przez Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie. Szpital zapewni także: niezbędne środki higieniczne, pościel, wyżywienie dla przebywających w izolatorium oraz sprzątanie pomieszczeń. Także środki ochrony osobistej dla obsługi izolatorium zostaną zapewnione przez szpital. Koszty funkcjonowania samego obiektu pozostaną po stronie MOSiR.
Służby sanitarne skontrolują stan przygotowania obiektu do pełnienia nowej funkcji przed jego udostępnieniem.
To kolejna  forma wsparcia dla SSzW w Ciechanowie realizowana przez lokalny samorząd. 

red/UM 

Fot. UM Ciechanów

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska