– Od 2 maja otwarte będzie targowisko przy ul. H. Sienkiewicza. Do handlu powrócą również pozostali kupcy w Hali Targowej „Bloki”. Od 5 maja zacznie funkcjonować targowisko przy ul. Płońskiej. Prowadzenie handlu i robienie zakupów będą możliwe wyłącznie przy stosowaniu się do przepisów i zaleceń służb sanitarnych -informuje Urząd Miasta Ciechanów. 

Obowiązywały będą ograniczenia zarówno dla handlujących, jak i dla osób dokonujących zakupów. Przy każdym punkcie handlowym (zarówno w Hali Targowej „Bloki, jak i na targowiskach) będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby. Liczba osób przebywających łącznie na targowisku i w hali nie będzie mogła przewyższać 4-krotności liczby czynnych punktów sprzedaży. Sprzedawcy będą musieli przestrzegać zasady zachowania bezpiecznej odległości – minimum 2 metry pomiędzy sobą a klientem, jak również 2 metry oddalenia od kolejnego sprzedawcy. Obowiązywała będzie konieczność dezynfekowania rąk przez sprzedawców po każdym kontakcie z gotówką. Na straganach z owocami i warzywami towar będzie mógł być podawany i dotykany wyłącznie przez sprzedawców. W przypadku straganów na targowiskach, gdzie dostęp do wody jest utrudniony, ręce należało będzie dezynfekować przy pomocy płynów dezynfekujących lub chusteczek nasączonych takim płynem.

Wszystkie osoby przebywające na targowiskach i w Hali Targowej „Bloki” będą musiały przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy np. odzieży lub maseczki. Podczas zakupu towarów wszyscy zobowiązani będą do noszenia jednorazowych rękawiczek. Miasto zapewni przy wejściach na targowiska i Hali Targowej „Bloki” środki do dezynfekcji rąk.

W przypadku lekceważenia przepisów przez kupujących i handlujących oraz konieczności interwencji służb mundurowych możliwe jest powtórne zamknięcie obiektów. Stan przestrzegania przepisów będzie na bieżąco monitorowany.

red/UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider