– Od 2 maja otwarte będzie targowisko przy ul. H. Sienkiewicza. Do handlu powrócą również pozostali kupcy w Hali Targowej „Bloki”. Od 5 maja zacznie funkcjonować targowisko przy ul. Płońskiej. Prowadzenie handlu i robienie zakupów będą możliwe wyłącznie przy stosowaniu się do przepisów i zaleceń służb sanitarnych -informuje Urząd Miasta Ciechanów. 

Obowiązywały będą ograniczenia zarówno dla handlujących, jak i dla osób dokonujących zakupów. Przy każdym punkcie handlowym (zarówno w Hali Targowej „Bloki, jak i na targowiskach) będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby. Liczba osób przebywających łącznie na targowisku i w hali nie będzie mogła przewyższać 4-krotności liczby czynnych punktów sprzedaży. Sprzedawcy będą musieli przestrzegać zasady zachowania bezpiecznej odległości – minimum 2 metry pomiędzy sobą a klientem, jak również 2 metry oddalenia od kolejnego sprzedawcy. Obowiązywała będzie konieczność dezynfekowania rąk przez sprzedawców po każdym kontakcie z gotówką. Na straganach z owocami i warzywami towar będzie mógł być podawany i dotykany wyłącznie przez sprzedawców. W przypadku straganów na targowiskach, gdzie dostęp do wody jest utrudniony, ręce należało będzie dezynfekować przy pomocy płynów dezynfekujących lub chusteczek nasączonych takim płynem.

Wszystkie osoby przebywające na targowiskach i w Hali Targowej „Bloki” będą musiały przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy np. odzieży lub maseczki. Podczas zakupu towarów wszyscy zobowiązani będą do noszenia jednorazowych rękawiczek. Miasto zapewni przy wejściach na targowiska i Hali Targowej „Bloki” środki do dezynfekcji rąk.

W przypadku lekceważenia przepisów przez kupujących i handlujących oraz konieczności interwencji służb mundurowych możliwe jest powtórne zamknięcie obiektów. Stan przestrzegania przepisów będzie na bieżąco monitorowany.

red/UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska