W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zostały nadesłane zdjęcia przedstawiające jedno ze skrzyżowań w Ciechanowie. Fotografie obrazowały stertę śmieci zalegającą na jezdni. Ta sytuacja utrzymywała się od kilku dni. Wśród zalegających przedmiotów była duża dziurawa opona, stare buty, butelki, reszty roślin, itp. O ile śmieci były widoczne w ciągu dnia i kierowcom udawało się skutecznie je ominąć to największe zagrożenie było po zmroku.

Na szczęście zanim doszło do niebezpiecznego zdarzenia dzięki naszej interwencji śmieci zniknęły, ale problem bezpieczeństwa nadal pozostał. Chodzi o wyrywy w jedni, które powstały obok szyn kolejowych przecinających drogę. Jak udało nam się ustalić, że już nie jeden kierowca zapłacił z własnej kieszeni za czyjeś zaniedbanie, przebijając oponę czy nawet zginając felgę.

Zapytaliśmy rzeczniczkę ciechanowskiego ratusza, kto jest zarządcą bocznicy kolejowej, która przebiega obok skrzyżowania.
– Właścicielem i zarządcą bocznicy kolejowej jest Metaltech, który odpowiada za jej utrzymanie. We wrześniu Metaltech przystąpi do likwidacji bocznicy. Urząd będzie informował przed przystąpieniem Metaltech do robót – poinformowała rzecznik Urzędu Miasta w Ciechanowie Renata Jeziółkowska.
Zatem drodzy kierowcy jeszcze trochę i problem wyrw w jezdni w tym miejscu zostanie rozwiązany.

mil. 

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider