Miasto tworzy masowy punkt szczepień we współpracy z Centrum Medycznym Arnica. Szczepienia przeciw COVID-19 będą wykonywane w miejskiej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego. Po uzyskaniu niezbędnych zgód administracji rządowej i otrzymaniu szczepionek, dziennie będzie możliwe podanie dawki co najmniej 400 osobom.

Trwają intensywne prace przygotowawcze do uruchomienia w jak najszybszym terminie punktu szczepień masowych w Ciechanowie. Na ten moment nie ma jednak jeszcze rozporządzenia rządu określającego szczegółowo wytyczne, co do funkcjonowania takich miejsc.

– Jesteśmy przygotowani, aby rozpocząć masowe szczepienia mieszkańców Ciechanowa, ale też całego powiatu. Nie tracimy czasu i bierzemy sprawy w swoje ręce, bo naszym celem jest zabezpieczenie lokalnej społeczności. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą mazowieckim, z którym ustalamy szczegóły dotyczące organizacji i uruchomienia szczepień w miejskim punkcie. Musimy mieć świadomość, że im szybciej odporność uzyska większość społeczeństwa, tym szybciej wróci normalne życie społeczno-gospodarcze. Konkretny termin uruchomienia punktu jest jednak uzależniony od rządowych decyzji. My mamy już teraz przygotowaną kadrę medyczną i pomocniczą, aby ruszyć z masowymi szczepieniami tuż po świętach. Czekamy na wytyczne, szczepionki i zielone światło – mówi sekretarz miasta Adrianna Saganek, odpowiedzialna za koordynację uruchomienia punktu.

Miasto nawiązało współpracę z podmiotem medycznym, który będzie realizował szczepienia. Będą je wykonywały zespoły szczepienne NZOZ Rodzina Adam Olszewski Spółka Jawna.

Poza zapewnieniem kadry medycznej, rolą miasta jest organizacja miejsca wykonywania szczepień, w tym odpowiednie wyposażenie go oraz zapewnienienie obsługi niemedycznej. PSM musi być miejscem powszechnie dostępnym, odpowiednio oznaczonym, z wydzieleniem niezbędnych części, z przygotowaniem koniecznych urządzeń, mebli oraz zaplecza sanitarnego.
Przygotowany przez miasto we współpracy z NZOZ masowy punkt szczepień będzie musiał przejść pozytywną weryfikację Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Aby umożliwić wykonanie jak największej liczby iniekcji w krótkim czasie, Samorządowy Punkt Szczepień Masowych w Ciechanowie będzie działał od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00.
Szybkość uruchomienia punktu szczepień zależy od dostaw szczepionek oraz uzyskania wymaganych zgód, w tym przyjęcia przepisów wykonawczych przez administrację rządową.

 

źródło: UM Ciechanów

Fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider