Podczas marcowych obrad Rady Powiatu Ciechanowskiego najbardziej emocjonującym punktem obrad był ten dotyczący przyjęcia uchwały zbycia prawa własności do nieruchomości w Gołotczyźnie.

Przypomnijmy,  ten dwupiętrowy budynek to siedziba dawnego internatu Zespołu Szkół w Gołotczyźnie. Do 2022 roku mieściła się w nim Placówka Opiekuńczo Wychowawczo Socjalizacyjna. Następnie obiekt ten został zagospodarowany na ośrodek dla Uchodźców z Ukrainy. Obecnie jest on nieużytkowany.

Oburzenia tą uchwałą nie kryła radna Joanna Potocka-Rak odnosząc się krytycznie do jej procedowania. Zarzucała, że budynek nie był remontowany od dawna.

-Ten bałagan, o którym mówiła Pani radna, to oczywiście nie nasza historia. To jest historia poprzednia. Rozmawialiśmy już z ministrem Romanowskim jeżeli chodzi o ten budynek – odpowiedział radnej Starosta Ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że budynek generuje wysokie koszty utrzymania związane z ogrzewaniem, ochroną i podatkami. Na rok bieżący to blisko 120tys.zł.
Powiat Ciechanowski nie planuje zagospodarowania nieruchomości na cele związane z realizacją zadań powiatu.

Jeśli Ministerstwo Rolnictwa zdecyduje się na zakup budynku powróci on do zasobów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie tak jak to było przed laty.

Radna Potocka – Rak chcąc zablokować plany Zarządu Powiatu złożyła wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad tego punku, jednak większość radnych nie poparła go. Ostateczne uchwała została przyjęta.

Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska