Przełajowy Bieg „Terytorialsa” to impreza sportowa organizowana przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej                          i Kampinoski Park Narodowy w formie rodzinnego pikniku biegowego. Tegoroczna edycja odbędzie się 29 września (sobota). Start i meta biegu oraz cała impreza zorganizowane będą na terenie polany wypoczynkowej „Opaleń” Kampinoskiego Parku Narodowego.
Impreza skierowana jest do wszystkich, którzy kochają biegać na łonie natury. Kampinoski Park Narodowy, po szlakach którego pobiegną uczestnicy, jest miejscem pozostawiającym niezapomniane wrażenia. Pobiec może każdy. Przygotowano biegi dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych na dwóch dystansach (8,5 km, 17km). Zapisać można się na stronie www.zapisyonline.com
Podczas imprezy wystawione zostaną stoiska promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej, na których będzie można uzyskać informacje dotyczące służby w WOT. Każdy będzie mógł wykonać badanie składu ciała na profesjonalnym analizatorze a wyniki zostaną zinterpretowane przez profesjonalistów.
Głównym celem II edycji Biegu Terytorialsa jest uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także popularyzacja współzawodnictwa i integracja społeczności mundurowych i cywilnych.  5. Mazowiecką Brygadę OT będzie reprezentowała liczna grupa złożona z Terytorialsów i żołnierzy zawodowych.

red/ Aneta Szczepaniak