Policjanci z ciechanowskiego Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu Profilaktyki Społecznej i Nieletnich przez cały tydzień prowadzili kampanię skierowaną na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi wspólnie z uczniami przypominali kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych.

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!” to akcja opracowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu. Kampania chociaż dotyczy poważnego problemu bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych realizowana jest w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to zebra będąca synonimem przejścia dla pieszych. Jest ona widoczna na naklejkach i zawieszkach przekazywanych kierującym jak i na banerach przygotowanych przez uczniów.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny.

W kampanię „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!” włączyli się uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu ciechanowskiego. Wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przypominali kierowcom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez specjalnie przygotowane plansze i plakaty. Najmłodsi apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, zwłaszcza tych, które usytuowane w rejonie placówek szkolnych.

Ponadto podczas spotkań policjanci przypomnieli uczniom najważniejsze przepisy ruchu drogowego oraz podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek funkcjonariuszy.

źródło:KPP Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska