W XII edycji Konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” Kapituła oceniła 115 zgłoszeń w pięciu kategoriach: indywidualny wolontariusz (41), szkolne/przedszkolne koło wolontariatu (36), wolontariat grupowy (21), wolontariat seniorów (6), oraz kategoria specjalna – pomoc Ukrainie (11). Zgłoszenia oceniane były pod kątem zaangażowania, rezultatów, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach oraz promocji wolontariatu. W tegorocznej edycji w pięciu kategoriach wyłoniono pięciu laureatów oraz dziesięciu wyróżnionych.

W  tegorocznej edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” w kategorii „Wolontariat grupowy” laureatem został Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz.

Jest  to  nieformalna grupa Wolontariuszy z Przasnysza, licząca 12 osób. Założyciele grupy to ludzie znani w regionie z tego, że wolontarystyczne pobudowali dom dla mamy i niepełnosprawnej córki, kiedy okazało się, że ich drewniana chatka, zaczęła się walić. Po wybuchu wojny w zaledwie dwa dni podjęli decyzję, iż należy ruszyć na granicę, by pomóc oczekującym tam ludziom. W ciągu pierwszego tygodnia przejechali ponad 8,5 tysiąca kilometrów, spędzając po 16 godzin na dobę w aucie, nie śpiąc, nie jedząc i często zaniedbując własne sprawy.

Po wybuchu wojny na Ukrainie w zaledwie dwa dni podjęli decyzję, iż należy ruszyć na granicę, by pomóc oczekującym tam ludziom. W ciągu pierwszego tygodnia przejechali ponad 8,5 tysiąca kilometrów, spędzając po 16 godzin na dobę w aucie, nie śpiąc, nie jedząc i często zaniedbując własne sprawy.

Jak podkreśla Bartosz Gnojewski – współzałożyciel Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego Przasnysz, zwycięstwo grupy to zasługa przede wszystkim mieszkańców Przasnysza oraz całego powiatu przasnyskiego, którzy wspierali Konwój w podejmowanych działaniach na rzecz niesienia pomocy potrzebującym. Bez wsparcia mieszkańców nie udałoby się osiągnąć tak spektakularnych efektów, dlatego też swoje zwycięstwo Obywatelski Konwój Humanitarny pragnie zadedykować wszystkim osobom, które włączały się aktywnie w działania grupy wolontariuszy.

Tegoroczna edycja odbyła się pod haśłem  „Piękne jest nasze Mazowsze, bo piękni ludzie są jego mieszkańcami!”

 

red. 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska