Prokuratura Rejonowa w Pułtusku  prowadzi postępowanie przeciwko 44-letniemu Waldemarowi O., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa znieważenia zwłok ludzkich w okresie od sierpnia 2017 r. do 27 grudnia 2020 r. oraz oszustwa na szkodę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Makabrycznego odkrycia dokonano w miejscowości Świercze. W dniu 27 grudnia 2020r. w piwnicy domu jednorodzinnego  zostały znalezione szczątki ludzkie.

– W toku śledztwa ustalono, że są to zwłoki mężczny, który tam mieszkał wspólnie z synem.  Stanisław O. nie był jednak widziany od bardzo dawna. Syn mężczyny  wyjaśniał  zainteresowanym  sąsiadom, że  zniknięcie straszego pana  spowodowane jest jego stanem zdrowia co miałoby związane z pobytem u córki.  Natomiast rodzinie mówił, iż ojciec mieszka razem z nim – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Jak udało nam się dowiedzieć  Waldemar O. po śmierci swojego ojca w sierpniu 2017r., ukrył jego zwłoki w piwnicy.  Nastepnie wyłudział z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerczach świadczenia z opieki społecznej na zakup żywności na rzecz ojca w kwocie 1.825 zł. 

W celu ustalenia przyczyny zgonu Stanisława O., w Zakładzie Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, została przeprowadzona sekcja zwłok. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Waldemar O. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.  Wobec Waldemara O. zastosowany został  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

red. 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider