Marzenia są po to, aby je spełniać. Z takiego założenia wyszli ciechanowscy policjanci, którzy postanowili spełnić marzenie 20-letniej podopiecznej Centrum Zdrowia „Szansa”. 20-latka zafascynowana jest służbą w Policji i bardzo chciała poznać tajniki pracy mundurowych.


Aneta jest podopieczną ciechanowskiego Centrum Zdrowia „Szansa”. 20-latka boryka się z autyzmem. Mimo to, jest pogodną i uśmiechniętą dziewczyną, zafascynowaną służbą w Policji. Bardzo chciała poznać tajniki pracy mundurowych. Ciechanowscy policjanci wyszli z założenia, że marzenia są po to by je spełniać i z przyjemnością umożliwili 20-latce wizytę w naszej jednostce.

Policjanci specjalnie na to spotkanie przygotowali plan wizyty. Pierwszym punktem, niezwykle ważnym dla Anety z uwagi na jej zamiłowanie do zwierząt, było poznanie naszych czworonożnych funkcjonariuszy. Przewodnik psa opowiedział na czym polega jego praca, jak wygląda szkolenie psa służbowego i czym zajmują się czworonogi w policji. Jego podopieczna Rita zaprezentowała kilka sztuczek. Aneta sama jest właścicielką trzech psów. Dodatkowo sprawuje też opiekę nad psem, który uległ wypadkowi i jest podopiecznym fundacji dla zwierząt.

Kolejnym punktem wizyty w ciechanowskiej komendzie była policyjna dyżurka. 20-latka dowiedziała się, jaką rolę pełni dyżurny jednostki i jego zastępca. Mogła też obejrzeć policyjny areszt. Aneta porozmawiała chwilę z patrolem „drogówki” oraz z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego. Każdy z policjantów opowiedział o specyfice swojej pracy. 20-latka zapoznała się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w służbie min. z urządzeniami do pomiaru prędkości oraz testerami do badania stanu trzeźwości. Miała też okazję obejrzeć radiowóz, a nawet usiąść za jego kierownicą. Aneta poznała również pracę technika kryminalistyki. Wiele cennych wskazówek udzieliła jej funkcjonariuszka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Na koniec nasz gość spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Ciechanowie insp. Zbigniewem Andresem.

Życzymy Ci Anetko dużo zdrowia, radości, spełnienia kolejnych marzeń i uśmiechu każdego dnia takiego jak w dniu spotkania z ciechanowskimi policjantami. Mamy nadzieję, że ta wizyta zapadnie na długo w Twojej pamięci, a otrzymane gadżety będą przypominały miło spędzone chwile w naszej jednostce.

 

asp. Magda Zarembska

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska