Według danych ciechanowskiego sanepidu na dzień 7 sierpnia godz. 13.00,  w powiecie ciechanowskim mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Ponadto do 4 osób zwiększyła się liczba aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. 

Poniżej przedstawiamy Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie z dnia 07.08.2020 r.
przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu ciechanowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 07.08.2020 r.

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 81/(12)
liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 1/(1)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 10/(0)
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba):4/(1)
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba): 8/(1)
liczba zgonów powiązanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0/(0)
liczba ozdrowieńców /(ostatnia doba): 7/(0)
Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych, a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

źródło: PSSE Ciechanów

 

fot. pixaby 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska