13 października 2020 roku odbyło się spotkanie robocze członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w składzie: Wicestarosta Stanisław Kęsik, Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Mariusz Rolewski, Kierownik Wydziału Profilaktyki Społecznej i Edukacji Zdrowotnej Grzegorz Grabowski, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Marek Marcinkowski oraz kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Rafał Panfil.
W trakcie spotkania omówiono aktualną sytuację epidemiczną na terenie powiatu ciechanowskiego ze szczególnym uwzględnieniem skuteczności obowiązujących procedur bezpieczeństwa obowiązujących w szkołach i możliwości wykonania badań molekularnych RT-PCR w kierunku zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.

W wyniku dyskusji wypracowano rekomendacje dla:
1. placówek oświatowych: zasłaniania ust i nosa przez uczniów w trakcie przebywania w budynkach szkolnych – noszenia maseczek
2. pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej: istnieje możliwość wykonania testów w kierunku zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2 w laboratorium ALAB, mieszczącym się w Ciechanowie przy ulicy Ściegiennego 9.

Pacjenci skierowani przez lekarza z objawami charakterystycznymi dla COVID-19 mogą wykonywać bezpłatne badania w Ciechanowie w ALAB Laboratoria sp. z o.o., ul. Ks. P. Ściegiennego 9.
Godziny pobierania materiału do badań:

poniedziałek 13.00-16.00;

wtorek 13.00-15.00;

środa 13.00-16.00;

czwartek 13.00-15.00;

piątek 13.00-15.00;

sobota, niedziela 10.00-12.00.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod numerem tel. 23 657 20 65.

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider