Ciechanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło wczoraj (10.12) w Nasierowie Dolnym. W pożarze jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego zginął 65-letni mężczyzna.

– W minioną niedzielę (10.12) kilka minut po godz. 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że z mieszkania budynku wielorodzinnego w Nasierowie Dolnym wydobywa się dym. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. W mieszkaniu znajdował się 65-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Niestety, mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci 65-latka było zatrucie tlenkiem węgla. Ciechanowscy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, którego opinia wyjaśni przyczynę pożaru – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. 

Policjanci przypominają, że czad (tlenek węgla) to silnie toksyczny gaz, który jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. Człowiek nie jest w stanie go wyczuć ani zobaczyć. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu, mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i emitowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Takie urządzenie podnosi poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

 

fot.Shutterstock

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska