W związku z wczorajszymi intensywnymi opadami deszczu jakie przeszły przez powiat ciechanowski  konieczna była interwencja straży pożarnej. Najgroźniej było w Gumowie, Rydzewie oraz Modle. 

GUMOWO

 – O godz. 15:47 otrzymaliśmy informację o zalanej drodze gminnej w m. Gumowo. Na miejscu strażacy zastali wodę spływającą z pól uprawnych, która zagrażała zalaniem pobliskich budynków mieszkalnych. Działania strazy pożarnej polegały na ukierunkowaniu płynącej wody do wiejskiego stawu. Dodatkowo strażacy udrożnili ręcznie przepust wodny przy drodze gminnej, który był zaczopowany gałęziami. Usprawniło to przepływ wody w kierunku stawu. Gdy woda z pól spłynęła, działania zakończono. W działaniach trwających 51min udział 2 zastępy straży pożarnej – relacjonuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński. 

RYDZEWO

O godz. 16:56 otrzymaliśmy informację o zalanej drodze gminnej w m. Rydzewo. Na miejscu strażacy zastali rozlewisko wody o wymiarach 20x8m na drodze gminnej. W chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpozarowej woda zaczęła przelewać się z drogi przez próg wjazdowy na prywatnej posesji, co stwarzało zagrożenie zalaniem klatek ze zwierzętami hodowcy psów. Działania straży pożarnej polegały na obniżeniu poziomu wody w rozlewisku przez wypompowanie wody motopompą pływającą. Wodę kierowano na pobliskie nieużytki. W działaniach trwających 57 min udział brały trzy zastępy straży pożarnej – opisuje przebieg działań strażaków rzecznik prasowy KP PSP w Ciechanowie. 

MODŁA

– O godz. 17:38 otrzymaliśmy informację o zalanej piwnicy w m. Modła. Na miejscu strażacy zastali zalaną piwnicę w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania strażaków polegały na sprawieniu motopompy szlamowej, którą wykorzystano do wypompowania wody na drogę. W działaniach trwających 42min udział brały dwa zastępy straży pożarnej – opisują strażacy. 

 

red.

fot. : KP PSP Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
reklama_internet_web
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie