W tym roku z okazji 40. rocznicy “Tragedii Modlińskiej” Komenda Hufca, instruktorzy, starszyzna, harcerze i zuchy Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Ciechanów zapraszają na uroczystości. Tegoroczny plan obchodów przewiduje wiele wydarzeń i rozpoczęły się  się one już  5 marca.

Uroczystości rocznicowe rozpoczął wieczór wspomnień w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Piłsudskiego 1. O tamtych chwilach opowiedzieli : dh hm Urszula Gajczyk i dh hm Krzysztof Gajczyk.

Natomiast 6 marca w godz. 9-14 w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. I. Mościckiego w Ciechanowie odbędzie się prelekcja ” Bezpieczeństwo w edukacji” – bezpieczeństwo w organizacji zajęć oświatowych.

W sobotę, 9 marca zaplanowano “Harcerską Grę Miejską” dla zuchów i harcerzy na terenie miasta Ciechanów. Początek godz. 10:00

Obchody 40. rocznicy zwieńczy uroczysta msza św.  w kościele farnym, odprawiona w intencji tragicznie zmarłych instruktorek. Po niej nastąpi założenie kwiatów na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie.

40 lat temu podczas szkolenia drużynowych ZHP w Modlinie w pożarze zginęło siedem nauczycielek ze szkół podstawowych w Ciechanowie, Lekowie, Regiminie, Szulmierzu i Rydzewie. Były to: Daniela Nowakowska, Iwona Barbara Ciarkowska, Iwona Ruszczyńska, Sylwia Blicharska, Mirosława Zadrożna, Janina Piotrowska oraz Henryka Aniela Tańska.
Pomnik ostatniej z nich, znajdujący się na ciechanowskim cmentarzu, został poddany pełnej renowacji przez miejską spółkę PUK we współpracy z ratuszem i TMZC.

Wieczór wspomnień w MBP zorganizowała Komenda Hufca ZHP Ciechanów.

 

fot. UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska