Od wtorku, 20 sierpnia, od godz. 15.00, po remoncie górnej części wiaduktu w ul. Płockiej kierowcy będą mogli w pełni z niego korzystać. Uruchomiony zostanie przejazd w obydwu kierunkach. Przywrócone będą także kursy miejskich autobusów. Na czas remontu wprowadzony został ruch jednokierunkowy.

 – Prace dotyczące jezdni i chodników już się zakończyły. Prowadzone są jeszcze roboty w dolnej części wiaduktu (planowane zakończenie do końca listopada). To inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przez przystąpieniem do remontu zarządca drogi konsultował m.in. z miastem organizację ruchu, tak by uciążliwości dla kierowców były możliwie jak najmniejsze i by uniknąć całkowitego zamknięcia wiaduktu. Ruch na wiadukcie od rozpoczęcia prac odbywa się w jednym kierunku – umożliwiono wjazd z ulic Sienkiewicza, Tatarskiej i 3 Maja, czyli w stronę Płocka. Wstrzymany został przejazd w przeciwnym kierunku – kierowcy jadący od strony Płocka w stronę centrum miasta korzystają z objazdów, skręcając na rondzie na ul. Płockiej w pętlę miejską – informuje Renata Jeziółkowska rzecznik prasowy ratusza.  – GDDKiA zapowiada, że od jutra od godz. 15.00 nie będzie już żadnych utrudnień w ruchu, a kontynuowane w dolnej części wiaduktu prace nie będą powodowały ograniczeń dla pieszych i kierowców – dodaje. 

Zakład Komunikacji Miejskiej od środy (21 sierpnia) wznawia kursy wiaduktem w stronę centrum linii „3,” „4,” oraz „6”. Spółka udziela szczegółowych informacji.

red.

Fot. UM Cichanów

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider