Po raz kolejny powracamy do tematu remontu zabytkowego dworca kolejowego w Gąsocinie. Z informacji jakie przekzała Gmina Sońsk wynika, iż budynek otrzyma drugie życie. 

– Dzięki wspólnym staraniom oraz ogromnej pomocy i wsparcia ze strony Pana Ministra Maciej Wąsik za którą serdecznie dziękuję , udało się doprowadzić sprawę remontu zabytkowego dworca PKP w Gąsocinie do realizacji. Pismo które zostało skierowane do Wójta Gminy Sońsk wskazuje, iż możliwy termin rozpoczęcia prac będzie jak najszybszy, liczę zatem, że będzie to nawet rok 2021 lub 2022 – pisze na swoim portalu społęcznościowym Wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski. 

Przypomnijmy, w styczniu ubiegłego roku Minister Maciej Wąsik był gościem sesji Rady Gminy Sońsk. To wówczas podczas wystąpienia zapowiedział pomoc, która będzie miała na celu podjęcie działań zmierzających do renowacji tego pięknego obiketu. 

I jak widać słowa przełożyły się na działanie. PKP w piśmie skierowanym do Wójta Gminy Sońsk, deklaruje realizację inwestycji w jak najszybszym możliwym terminie.

mil. 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider