Mieszkańcy gminy Sońsk potrafią pomagać i być dla siebie wsparciem. Można to zaobserwować w prowadzonych działaniach na rzecz 15-letniej Ani Sokołowskiej, która walczy z ciężką chorobą nowotworową.
Przypomnijmy, Ania Sokołowska ma 15 lat i jest uczennicą III klasy gimnazjum. Bardzo lubi rysować i projektować wnętrza dlatego w przyszłości chciałaby zostać projektantką. Fascynują ją również motocykle dlatego jej wielkim marzeniem jest jak najszybsze zrobienie prawa jazdy.
Jakiś czas temu zaczął dokuczać jej ból ręki, który stawał się coraz mocniejszy i w znaczny sposób ograniczał ruchy. Szczegółowe badania stwierdziły, że to osteosarcoma (złośliwy nowotwór kości) z podejrzeniem przerzutów do płuc. Obecnie Ania poddała się leczeniu chemioterapią. Później czeka ją poważna operacja polegająca na usunięciu chorej kości i wstawieniu endoprotezy. Następnie kolejne cykle chemioterapii i długa bolesna rehabilitacja aby ręka mogła wrócić do pełnej sprawności. Lekarstwa, dojazdy do klinik, późniejsza rehabilitacja wszystko wiąże się z wysokimi kosztami. Mieszkańcy gminy Sońsk, nie są obojętni i chętnie angażują w pomoc, wychodząc z różnego rodzaju inicjatywami, dzięki którym można zebrać potrzebne środki na leczenie i rehabilitację Ani.

Mil.

więcej w papierowym wydaniu CC, 23 stycznia br.