W finałowym przejeździe trzeciej rundy Drift Masters European Championship drifter z Ciechanowa pokonał płocczanina Piotra Więcka. Całe podium zajęli Polacy, na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Hypki.

Drift Masters European Championship w Płocku za nami. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego o podium walczył również Ciechanowianin Paweł Borkowski. „Crazy Drifter” (taki pseudonim na torze ma Paweł Borkowski) i „The Candyman” – Piotr Więcek wystąpili w zawodach dzięki „dzikiej karcie”. W minioną sobotę podczas trzeciej rundy Drift Masters European Championship w Płocku na krajan wykazał się wielkim kunsztem, wyczuciem i wielką precyzją w prowadzeniu swojej „Diablicy”, czyli Nissana 200 SX S14A o mocy 730 KM w tunelu betonowych ścian okalających tor na stadionie. O awans do ścisłego finału stoczył emocjonującą walkę z Irlandczykiem Jamesem Deanem . W wielkim finale znaleźli się i stoczyli rywalizację Piotr Więcek kontra Paweł Borkowski. Rundę w Płocku wygrał Paweł Borkowski. Na 2 miejscu Piotr Więcek, trzeci Grzegorz Hypki.
Do rozegrania pozostały trzy rundy. Najbliższa odbędzie się w Rydze (2/3 sierpnia), dwa tygodnie później w Niemczech (16/17 sierpnia). Europejskiego mistrza driftingu poznamy 22 września na torze Mondello Park w Irlandii.
Warto zaznaczyć iż Paweł Borkowski w Płocku ma również swoje rondo. Trzy lata temu, także w czerwcu, wygrał rundę Drift Masters GP. A rondo, które znajduje się na torze przed zadaszoną trybuną, zostało nazwane przez komentatorów im. Pawła Borkowskiego. A to ze względu na to, że miał kilka agresywnych przejazdów.
– Zwycięstwo na 3 rundzie Drift Masters Grand Prix w Płocku! To było szalone, wspaniałe i niesamowite przeżycie! Emocje jeszcze trzymają Przede wszystkim chciałbym podziękować z całego serca wszystkim którzy mnie wspierali i trzymali kciuki. Byliście niesamowici. Dziękuje Wam – czytamy na Funpage na Facebooku Pawła Borkowskiego. „Crazy Drifter” podziękował również sponsorom Qualitium Team oraz MTuning.pl performance parts.

Mil./Red.

fot. facebook.com/drift.borkowski/

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska