Podczas ubiegłotygodniowej Gali Pokaż nam swojego Bohatera, która odbyła się w wtorek 27 października w PCKiSz w Ciechanowie wręczono statuetki Drzwi do Wolności. Jednym z uhonorowanych jest Anatoliusz Ireneusz Gallera.
Jestem bardzo wzruszona. Dziękuję w imieniu swoim i męża. To były naprawdę trudne czasy – mówia podczas uroczystości żona Pana Ireneusza, która w imieniu męża odebrała statuetkę.
Podczas ceremonii wręczenia dyrektor Arkadiusz Gołębiewski podziękował wszystkim kobietom, wspierającym opozycjonistów, ich żonom i matkom.


– Żony internowanych musiały zmagać się z wieloma przeciwnościami – strachem, często niechęcią ze strony sąsiadów. Dziękuję wszystkim osobom, które te drzwi do wolności uchylały w trudnych czasach PRL-u – powiedział dyrektor Gołębiewski.
Anatoliusz Gallera – ur. w 1944 roku w Mrągowie. Był aktywnym działaczem opozycyjnym, zaangażowanym w NSZZ „Solidarność” w Ciechanowie oraz etatowym pracownikiem MKP NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze. Internowany 13.12.1981 r. i osadzony w Zakładzie Karnym w Iławie, a następnie w Ośrodku Odosobnienia w Kwidzynie. Zwolniony z internowania 28.06.1982 r. W latach 1983-1989 inwigilowany.

fot. Scena Kultury 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider