Podczas ubiegłotygodniowej Gali Pokaż nam swojego Bohatera, która odbyła się w wtorek 27 października w PCKiSz w Ciechanowie wręczono statuetki Drzwi do Wolności. Jednym z uhonorowanych jest Anatoliusz Ireneusz Gallera.
Jestem bardzo wzruszona. Dziękuję w imieniu swoim i męża. To były naprawdę trudne czasy – mówia podczas uroczystości żona Pana Ireneusza, która w imieniu męża odebrała statuetkę.
Podczas ceremonii wręczenia dyrektor Arkadiusz Gołębiewski podziękował wszystkim kobietom, wspierającym opozycjonistów, ich żonom i matkom.


– Żony internowanych musiały zmagać się z wieloma przeciwnościami – strachem, często niechęcią ze strony sąsiadów. Dziękuję wszystkim osobom, które te drzwi do wolności uchylały w trudnych czasach PRL-u – powiedział dyrektor Gołębiewski.
Anatoliusz Gallera – ur. w 1944 roku w Mrągowie. Był aktywnym działaczem opozycyjnym, zaangażowanym w NSZZ „Solidarność” w Ciechanowie oraz etatowym pracownikiem MKP NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze. Internowany 13.12.1981 r. i osadzony w Zakładzie Karnym w Iławie, a następnie w Ośrodku Odosobnienia w Kwidzynie. Zwolniony z internowania 28.06.1982 r. W latach 1983-1989 inwigilowany.

fot. Scena Kultury 

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska