2 maja o godz. 20.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich dla mieszkańców wystąpią soliści i Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. J. Kiepury. Największe wydarzenie muzyczne tegorocznej majówki w Ciechanowie będzie okazją do wysłuchania znanych arii operowych i piosenek z repertuaru polskiego i międzynarodowego. „Koncert dla miłości i pokoju” objął patronatem prezydent miasta Ciechanów. Wstęp jest bezpłatny.

Wieczór uświetnią znakomici artyści: Marcin Januszkiewicz, Voytek Soko Sokolnicki i Mateusz Ziółko, którzy zaprezentują swoje interpretacje znanych arii operowych i piosenek z repertuaru polskiego i międzynarodowego. W programie „Koncertu dla miłości i pokoju” znajdą się m.in. „When a man loves a woman”, „You are so beautiful”, „When I fall in love” czy „Yesterday”, a także znane w Polsce szlagiery jak “Bezdroża”, “Lubię wracać tam, gdzie byłem” i „Jej portret”.

Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Bernarda Chmielarza, a koncert poprowadzi Gospodarz Wieczoru  – Dariusz Stańczuk.

Wydarzenie organizuje samorząd Ciechanowa we współpracy z marszałkiem województwa mazowieckiego.

– „Koncertu dla miłości i pokoju” odbędzie się w Dniu Flagi. Jestem dumny, że Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury – instytucja kultury samorządu województwa mazowieckiego została zaproszona do jego organizacji.

W tym wyjątkowym czasie, kiedy patrzymy na biało-czerwony symbol naszej Ojczyzny, a myślami jesteśmy z naszymi ukraińskimi braćmi, jeszcze mocniej doceniamy wartości, które te barwy ze sobą niosą: wolność, tożsamość narodową, bezpieczeństwo i tytułowe: miłość i pokój – powiedział marszałek województwa Adam Struzik.

Wstęp na „Koncert dla miłości i pokoju” w Ciechanowie jest bezpłatny.

Mateusz Ziółko to pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, wśród nich zwycięstwo III edycji programu „The Voice Of Poland” oraz X edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.  Zwyciężył w konkursie „Super Debiuty” podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach”, który w 2017 r. był jednym z najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 69 milionów wyświetleń. W 2017 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt. „Na nowo”. Dwa lata później swoją premierę miał film „Legiony”, do którego wspólnie z Producentem Tabb’em, stworzył utwór promujący o tym samym tytule. W sierpniu 2020 r. zaprezentował najnowszy singiel „S.O.S”, który jest zapowiedzią drugiego albumu artysty.

Marcin Januszkiewicz karierę rozpoczął na deskach Teatru Collegium Nobilium. W latach 2010 – 2012 związany był ze stołecznym Teatrem Współczesnym, gdzie wystąpił m.in. w: „Moralności Pani Dulskiej” i „Hamlecie”. Do 2016 r. występował na scenie Teatru Studio w takich przedstawieniach jak: „Anna Karenina”, „Wiśniowy sad”, „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Wichrowe wzgórza”. W 2017 r. zagrał w jednym z najlepszych spektakli sezonu – „Dziecię Starego Miasta” w reż. Cezarego Studniaka w Teatrze WARSawy. Oprócz kariery teatralnej, komponuje i pisze teksty piosenek. Jest autorem utworów pisanych dla m. in. Natalii Szroeder, Dawida Kwiatkowskiego, Kasi Dereń czy Margaret . Współpracuje z kompozytorem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, z którym skomponował muzykę i napisał teksty piosenek do autorskiego musicalu „Liżę Twoje Serce” w reż. Agnieszki Glińskiej. Od 2015 r. współpracuje z Piotrem Rubikiem, z którym nagrał płyty „Pieśni szczęścia”, „Z powodu mojego imienia” oraz single „Pół na pół” i „Dokąd” z tekstami własnego autorstwa. W 2017 r. ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Osiecka po męsku”.

Voytek Soko Sokolnicki to artysta niezależny. Śpiewak operowy, solista wielu teatrów operowych, filharmonii oraz scen koncertowych w Polsce oraz za granicą m.in.: we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Kandzie, Tajlandii czy w Niemczech. Wykształcony muzycznie (Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu) i plastycznie (Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego

w Łodzi). Lubi syntezę sztuk, tworzy koncerty i performances, które łączą dźwięk, obraz i ruch. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród muzycznych m.in.: Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy debiut śpiewaka operowego”, I nagrody XV Wielkiego Turnieju Tenorów w Operze na Zamku w Szczecinie oraz Platynowej Róży w III Bitwie tenorów na róże w Warszawie organizowanej przez Operę Kameralną. To jeden z solistów zespołu crossoverowego Tre Voci, z którym odnoszą sukcesy na międzynarodowych i polskich scenach koncertowych. W ostatnich latach nagrał trzy płyty: z liryką wokalną, czyli pieśniami różnych kompozytorów pt.: „Nebbie” wraz ze wspaniałym pianistą Michałem Francuzem; płytę „Sokolniccy Duett” z sopranistką o słowiczym głosie Agnieszką Sokolnicką oraz płytę „With Love” z zespołem Tre Voci. Jest inicjatorem wielu koncertów charytatywnych.

źródło:UM Ciechanów 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska