W tym roku Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odchodzi Jubileusz 50-lecia. Trzydniowe uroczystości rozpoczną się we wtorek 5 września. Z tej okazji Muzeum przygotowało wiele wydarzeń, m.in. wystawy i prelekcje. Nie zabraknie również uroczystej Gali jublieuszowej.  


– Rok 2023 jest szczególny dla naszego Muzeum gdyż kończymy 50 lat. Nasze święto zbiega się także z 25-leciem Samorządu Województwa Mazowieckiego. Z okazji jubileuszu zapraszamy Państwa na 3 wystawy okolicznościowe. Ich Inauguracja odbędzie się 5 i 6 września 2023 r. W ten sposób chcemy przypomnieć nie tylko tak ważne dla naszej placówki wydarzenie jakim było utworzenie Muzeum w 1973 r., ale też rozpocząć obchody ZŁOTEGO JUBILEUSZU – podkreślają przedstawiciele placówki.

5 września w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie o godz. 10:00 rozpocznie się sesja naukowa „ Szlachta mazowiecka – potomkowie rycerzy pogranicza”. Tego samego dnia w Dworze Aleksandry Bąkowskiej  o  godz.17:00 zostanie otwarta wystawa   „Orient w polskim zwierciadle-wpływy tureckie na kulturę sarmacką”.

W dniu następnym w Muzeum Pozytywizmu o godz. 11:00 rozpocznie się zebranie założycielskie stowarzyszenia „Polskie Bractwo Kontuszowe”.

W budynku  ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie zostaną otwarte  dwie wystawy:  „Józef Unierzyski – malarz akademicki, zięć Matejki rodem z mazowieckiej szlachty” ( godz. 17:00) i  „Od tego się zaczęło…wystawa jubileuszowa z okazji 50-lecia istnienia muzeum w Ciechanowie” ( godz.18:00).

7 września to ostatni dzień obchodów. O godz. 10:00 w kościele Farnym zostanie odprawiona Msza św.  a po niej o godz.12:00  w Zamku Książąt Mazowieckich rozpocznie się Gala Jubileuszowa.

Druga część uroczystości będzie miała miejsce w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

 

O zbliżającyh się wydarzeniach będziemy przypominać. 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska