Średniowieczne stoiska, warsztaty rzemiosła, pokazy walk i łucznictwa będzie można obejrzeć 6 lipca (czwartek) w plenerze przy COEK Studio. Piknikowi osadzonemu w epoce towarzyszył będzie koncert folkowy. Na scenie wystąpi Bordó Sárkány – węgierski zespół wykorzystujący m.in. dudy, piszczałki, cytrę, kobzę czy mandocello. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

6 lipca od godz. 16.00 do 21.00 będzie można przenieść się w tętniący życiem świat słowiańskich tradycji i melodii. Na terenie COEK Studio staną stoiska prezentujące bogactwo średniowiecznej historii.

Piknik będzie okazją, by obejrzeć pokazy łuczników i walk na miecze wojowników, a nawet samemu spróbować swoich sił w łucznictwie pod okiem instruktorów. Na wydarzeniu stanie zbrojownia z wyposażeniem rycerskim i obozowym (broń, hełmy z epoki). Organizatorzy przygotowali też bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na których prezentowane będą średniowieczne rzemiosła (m.in. skryptoria, lepienie z gliny).

Gwiazdą wieczoru będzie pochodzący z Węgier zespół Bordó Sárkány. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Muzycy, którzy koncertowali m.in. w Norwegii, Estonii, Hiszpanii, we Włoszech, Niemczech, Francji zaprezentują folkowe brzmienia inspirowane średniowiecznymi tańcami i pieśniami. Zespół wykorzystuje bogate instrumentarium, czerpiąc inspiracje z muzyki świeckiej i sakralnej innych narodów (szkockiej, irlandzkiej, bretońskiej, niemieckiej, sefardyjskiej, kastylijskiej, francuskiej, prowansalskiej, katalońskiej).

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni oraz COEK Studio.

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska