Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza  22 marca 2023 r. (środa) o godz. 17.00 do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1), na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Magdalena Majcher, urodzona i wychowana w Czeladzi, obecnie mieszka w Katowicach, autorka uwielbianych przez czytelników powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym, poruszających także tematykę historyczną.

W dorobku Magdaleny Majcher znajdziemy tytuły traktujące o przesiedleniach, powstaniach, adopcji, przemocy domowej czy depresji poporodowej. Najnowsza powieść „Doktórka od familoków” inspirowana jest bohaterską postawą wyjątkowej lekarki, doktor Jolanty Wadowskiej-Król, która odważnie stanęła po stronie najsłabszych. Rozpoczęła ona badania narażenia na ołów u dzieci z Szopienic, Burowca i Dąbrówki Małej. Dzięki niej przebadano ponad 4,5 tysiąca dzieci. Niestety, po otrzymaniu wstępnych wyników okazało się, że skala problemu zatrucia ołowiem u dzieci na tym obszarze jest ogromna, a wyniki badań są wręcz przerażające. Za ratowanie zdrowia i życia dzieci dotkniętych ołowicą zapłaciła najwyższą cenę – zabrano jej badania i skazano ją na zapomnienie.
W swoich książkach autorka skupia się głównie na odpowiedzeniu czytelnikom: „dlaczego” – nakreśla aspekt psychologiczny, wyjaśniając motywy i zachowania jakimi kierują się bohaterzy. Uwielbia wplatać w fabułę wątki historyczne, lubi nieoczywiste rozwiązania. Większość tytułów Magdaleny Majcher możecie znaleźć w naszej bibliotece , a my zachęcamy do lektury tuż przed spotkaniem.
Prywatnie pisarka nie wyobraża sobie życia bez podróżowania. Uwielbia wszystko co hiszpańskie – począwszy od języka, a skończywszy na reprezentacji piłki nożnej.

źródło :MBP

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska