Ciechanowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h na ul. Tatarskiej w Ciechanowie. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione wykroczenie przed sądem.


– W minioną sobotę funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji zatrzymali do kontroli 29-letniego kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 105 km/h. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił już prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem – informuje mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie. 

Policja przypomina, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

 

red.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska