W październiku będzie można posłuchać czterech koncertów kameralno-organowych. Odbędą się w dwóch kościołach: św. Piotra i św. Józefa (fara). Po raz pierwszy organizatorzy przygotowali program nie tylko dla dojrzałej publiczności, ale też dla młodszych melomanów. Wstęp na wydarzenia muzyczne jest bezpłatny. 

8 października (niedziela) o godz. 18.00 w parafii św. Piotra na organach zagra Ireneusz Wereda. Wraz z nim wystąpią młodzi utalentowani artyści: Marta Skibińska (skrzypce), Wiktoria Adamkowska (trąbka), Mikołaj Siemion (skrzypce), którym towarzyszył będzie Michał Kukliński (wokal).

Tydzień później (15 października 2023 r.) w parafii św. Piotra o godz. 18.00 ciechanowianie będą mogli wysłuchać koncertu „Kolorowe brzmienia” na organy i obój. Wystąpią: Jan Bokszczanin i Tytus Wojnowicz.

23 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 18.30 koncert odbędzie się w parafii św. Józefa. „Organy na wesoło” to program muzyczny przygotowany specjalnie z myślą o młodszej publiczności. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież. Wystąpią dla nich sopranistka Konstancja Molewska, Dominik Molewski (organy) wraz z młodzieżą.

Cykl koncertowy zamknie 29 października 2023 r. program „Z nut i z wyobraźni”. Koncert na klarnet i organy odbędzie się o godz. 17.00 w parafii św. Józefa. Wystąpią: Przemysław Juchniewicz i Patryk Podwojski.

Kierownictwo artystyczne i organizacyjne VII Ciechanowskich Koncertów Organowych objęli: dr Adam Sadowski, Dominik Molewski.

Koncerty objęte są patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego. Organizują je parafia św. Piotra, parafia św. Józefa w Ciechanowie i stowarzyszenie Promień Sztuki.

Wstęp na wydarzenia muzyczne będzie bezpłatny. Na ich organizację ratusz przyznał dofinansowanie w ramach tegorocznych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych.

 

źródło: UM

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska