W sobotę 22 maja w parku nad Łydynią przy ul. 3 Maja odbędą się urodziny poetki. Dzieci z Ciechanowa i okolic będą mogły wysłuchać znanych utworów M. Konopnickiej, wziąć udział w konkurencjach sportowych, zajęciach o ekologii i zajęciach kreatywnych. Dodatkową atrakcją będzie wizyta pszczelarza. W parku w dniu uroczystości pojawią się kolorowe krasnale. Uczestnicy będą mogli wygrać nagrody.

W maju tego roku przypadają 179-te urodziny związanej z Ciechanowem pisarki, szczególnie lubianej przez dzieci m.in. za baśń „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

W sobotę 22 maja od godz. 14.00 do 17.00 na zielonym terenie parku, wśród alejek i drzew urodziny poetki będą mogły świętować wspólnie wszystkie dzieci z Ciechanowa i okolic. Z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia sanitarne, wydarzenia w parku zostaną zorganizowane w różnych jego częściach.

Będzie można poznać twórczość M. Konopnickiej i wziąć udział w quizie z nagrodami. Przy pomniku autorki Miejska Biblioteka Pubiczna zorganizuje zajęcia edukacyjne i kreatywne oraz wspólne czytanie w plenerze.
Dzieci będą mogły też zdobyć wiedzę z zakresu ekologii. W okolicach, gdzie znajdują się domki dla owadów obecny będzie pszczelarz.

Na zielonej polanie przy rzece Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotuje konkurencje sportowe i rekreacyjne dostosowane do wieku uczestników.

W innej części parku młodzi amatorzy sztuki pod okiem pracowników COEK Studio będą mogli malować na sztalugach.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkę z wydarzenia. Dzieci, które wezmą udział w zajęciach sportowych i quizie będą mogły wygać nagrody. Główną nagrodą będzie jeden z ogrodowych krasnali, które ozdobią park w tym dniu.
Pozostałe krasnale pojadą po wydarzeniu do miejskich przedszkoli, alby cieszyć najmłodszych na co dzień. Przedszkolaki odwiedzą park dzień wcześniej. 21 maja (piątek) 7 grup przedszkolnych, z zachowaniem reżimu sanitarnego, weźmie udział w zajęciach w różnych godzinach.

źródło:UM

 

Znajdź nas na FB

Reklama
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
1050px
PUZIM TC 1000x300p
scena-reklama-v3_5-
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
reklama-śmiecińska
reklama-śmiecińska
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie