W trwającej dwie doby sztafecie wezmą udział o wielkim sercu. Rozpocznie się w piątek, 18 maja, o godz. 18.00 a zakończy się w niedzielę, 20 maja, po godz. 18.00. Bieg organizowany jest na rzecz niepełnosprawnej Wiktorii Orysiak. Wiktoria ma 7 lat, wymaga stałej opieki i długotrwałej rehabilitacji, jest dzieckiem leżącym. Przebyty dystans przełoży się na finansowe wsparcie dla niej. Uczestnicy mogą zapisywać się przez internet, na przynajmniej jedno 12-kilometrowe okrążenie pętlą miejską.

 

Organizatorzy zachęcają do udziału w charytatywnej sztafecie wszystkich miłośników biegania, amatorów, którzy uprawiają ten sport rekreacyjnie, dla samych siebie, zdrowia i przyjemności. Nie liczą się wyniki, czas i tempo, lecz sam fakt przebiegnięcia i tym samym realna pomoc chorej dziewczynce.

Do sztafety przyłączą się także utytułowani biegacze. Pobiegnie Tomasz Walerowicz – dwukrotny zwycięzca polskiej edycji biegu Wings For Life World Run, gdzie meta goni zawodników. Udział zapowiedział ultramaratończyk Grzegorz Włodarczyk oraz Paweł Mej, znany też jako Bosy Biegacz, który 2 maja, charytatywnie dla Arturka z Tczewa, przebiegł boso ponad 93 km i ustanowił Rekord Polski Guinnesa na najdłuższy dystans boso w 24 godziny.

 

Sztafeta jest inicjatywą stowarzyszenia Mazovia ProActiv. Start, meta, biuro sztafety i strefa zmian znajdować się będą na terenie parkingu sklepu Carrefour przy ul. Armii Krajowej 24 w Ciechanowie. Uczestnikiem może być każdy pełnoletni biegacz. Formularz, za pośrednictwem którego można się zapisywać, dostępny jest na stronie internetowej www.mazoviaproactiv.pl. Znajduje się tam również regulamin oraz szczegółowe informacje. Podczas rejestracji należy wybrać godzinę, o której zamierza się rozpocząć swój bieg. Gdy chce się biec kilkukrotnie, wówczas kilkukrotnie trzeba uzupełnić formularz rejestracyjny. Sztafeta będzie odbywała się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Uczestnicy biorąc udział w sztafecie zobowiązują się do ich przestrzegania.

 

Organizację sztafety, która odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta, wspiera MOSiR. Sponsorzy: ERGO Hestia oraz firma KAMTRANS zapłacą za wybiegane kilometry, darczyńcy zapełnią puszki Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, a Grupa ARNICA podwoi zebraną kwotę w formie zabiegów rehabilitacyjnych dla Wiktorii Orysiak.

 

 

Red.