27 września 2020 r. na stadionie sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany zostanie pierwszy miejski turniej Polskiej Ligi Rugby 7.
W Ciechanowie odbędą się pierwsze oficjalne zawody siedmioosobowych drużyn rugby. Będzie to pierwszy oficjalny turniej rugby w odmianie olimpijskiej, w którym wezmą udział drużyny z całej Polski. Celem turniejów rundy jesiennej oraz wiosennej jest wyłonienie drużyn walczących o Puchar Polski Rugby 7 2021. W rozgrywkach wezmą udział drużyny z Poznania, Wrocławia, Olsztyna, Gietrzwałdu i Giżycka, a miasto reprezentował będzie Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki.


Turniej zostanie rozegrany na stadionie MOSiR przy ul. 3 Maja (boisko boczne) w niedzielę 27 września w godzinach 10.00 – 14.00. Z uwagi na wprowadzone decyzją rządu i służb sanitarnych obostrzenia, na trybuny wejść będzie mogła wyłącznie ograniczona liczba widzów. Rezerwacje miejsc możliwe są przez kontakt na profilu sekcji rugby KS Ciechan na portalu społecznościowym Facebook.
Rugby w Polsce obecne jest od dwudziestolecia międzywojennego, kiedy rozgrywano mecze w drużynach 15 osobowych. Nowa odmiana (olimpijska) zaczęła być popularna w latach 90-tych. W Ciechanowie męska drużyna rugby 7 działa od 2013 roku. Klub trenuje Łukasz Gąsiorowski. Na chwilę obecną w mieście nie ma jeszcze drużyny damskiej.
Organizację pierwszego w mieście Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 współfinansuje miasto oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

źródło: Um Ciechanów

fot. pixaby/UM

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska