W sobotę 2 kwietnia 2022r. w Lesie Lekowskim odbyło się wydarzenie pn. Śladami Adama Rzewuskiego ps. Burza. Pierwsze zawody zgromadziły na starcie 73 uczestników.

Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w dwóch kategoriach: marsz Nordic Walking liczący 5 km oraz bieg na odcinku 10 km. Spośród 31 uczestników marszu wśród kobiet pierwsza na mecie stawiła się Aleksandra Budniak, która pokonała trasę w czasie 00:37:40, następnie Milena Brewczyńska i Beata Gut. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce na podium zdobył Andrzej Dziediewicz z wynikiem 00:29:23, drugie Marcin Radomski, natomiast trzecie Krzysztof Człapski.

W biegu na 10 km brało udział 42 zawodników. Kobietą, która najszybciej pokonała trasę okazała się Anna Urbaniak z czasem 00:47:02, następnie Marta Smolińska i Karolina Nerć. Wśród mężczyzn, pierwszy linię mety z wynikiem 00:37:19, przekroczył Dawid Zarodkiewicz, drugie miejsce zajął Rafał Smoliński, a trzecie Mariusz Wrotny.

Trasa przebiegająca przez leśne dukty posiadała liczne podejścia, które wymagały większego zaangażowania. Jednak wszyscy uczestnicy przekraczający metę mieli uśmiech na ustach.

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy Stowarzyszenia Biegowo-Ekologicznego Asfaltlove Dziki, Gminy Regimin, Nadleśnictwa Ciechanów – Lasy Państwowe oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej o/Ciechanów, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie.

Po zakończeniu biegu uczestnicy mogli posilić się pyszną grochówką oraz upiec kiełbaskę na specjalnie przygotowanym ognisku.