Już 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. 14 marca upłynął termin zgłaszania kandydatów na wójtów burmistrzów i prezydentów. Jak ustaliśmy 29 kandydatów zostało zarejestrowanych w wyborach na prezydenta, burmistrza i wójtów na terenie powiatu ciechanowskiego.


Największa liczba kandydatów na wójta została zarejestrowana w gminie wiejskiej Ciechanów. Tu w kwietniowych wyborach o urząd powalczy aż 8 kandydatów (3 kobiety i 5 mężczyzn): Frączkowski Artur, Głuśniewski Janusz , Herner Sylwia, Kościelska Agnieszka, Makijonko Karol, Nowosielski Jarosław, Pawłowski Stefan, Piątkowska Wioletta.
Przy takiej ilości kandydatów możemy spodziewać się drugiej tury.

Sześcioro kandydatów powalczy i fotel wójta w gminie Gołymin-Ośrodek. O reelekcję ubiegać się będzie urzędujący wójt Adam Budek. O głosy powalczą również Dominik Ambroziak, Justyna Jakubiak, Przemysław Król, Kazimierz Rydzewski i Wojciech Waloch.

Zdzisław Mierzejewski również będzie walczył o kolejna kadencję w gminie Ojrzeń. Jego kontrkandydatami są Jacek Biliński, Adam Dejnakowski i Artur Delura.
O urząd wójta w gminie Grudusk powalczą urzędujący Marek Piotrowicz. Podobnie jak w 2018 roku będzie on walczył o wójtowanie z Jackiem Rama. Trzecią osobą jest Marlena Gałęziewska.

W gminie Opinogóra Górna o wójtowanie powalczy urzędujący wójt Piotr Czyżyk oraz Natalia Czarnecka.

Również z kobietą o głosy wyborców powalczy wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski. Jego kontrkandydatką będzie Joanna Potocka – Rak.

Natomiast w gminie Regimin w walce o urząd wójta zmierzą się dwie panie. Urzędująca Mariola Kołakowska oraz sekretarz powiatu ciechanowskiego, Monika Gwoździk.

Bez kontrkandydatów pozostali obecny burmistrz Glinojecka Łukasz Kapczyński oraz prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Warto zaznaczyć, że w gminach, w których żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, dwa tygodnie później odbędzie się druga tura z udziałem dwóch kandydatów, którzy otrzymali największe poparcie.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska