Ciechanowska Policja ostrzega przed informacją umieszczoną w internecie na temat porwania 5-letniej dziewczynki w Ciechanowie. Linki zawarte w wiadomości mogą kierować do niebezpiecznych stron www.

W mediach społecznościowych pojawiła się fałszywa informacja o porwaniu 5-letniej dziewczynki w Ciechanowie. Uwaga strona może służyć do wyłudzania danych.

„LUDZIE!!! POMOCY!

Córka mojej przyjaciółki została porwana… Dziewczynka jest w niebezpieczeństwie… Policja apeluje o rozgłos! Czy ktoś jest w stanie rozpoznać tych bandytów? Na początku nagrania z monitoringu widać ich twarze!!! 😭😭”

 – To treść dramatycznego apelu. Uwaga na strony, które alarmują o porwaniach dzieci. Stoją za nimi cyberprzestępcy, którzy wyłudzają nasze loginy i hasła po to aby nas okraść. Przed taką lub podobną informacją przestrzega Ciechanowska Policja. Coraz częściej oszuści wykorzystują choroby, wydarzenia tragiczne, bo taka informacja szybciej trafi do wielu odbiorców. Jest to informacja nieprawdziwa ! Do wiadomości dołączony jest link, który po kliknięciu przenosi na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować komputer lub telefon. Ostrzegamy przed „klikaniem” w podejrzane linki. Informacje te mogą posłużyć do wyłudzenia danych osobowych, przejęcia konta, oszustwa na BLIK-a – wyjaśnia kom. Jolanta Bym, oficer prasowa KPP w Ciechanowie.  – Przestrzegamy – jeśli otrzymamy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy czy osoba, która do nas napisała rzeczywiście potrzebuje pomocy. Gdy otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy prośbę. Pamiętajmy nigdy też nie przekazujemy pieniędzy obcym osobom, nie przesyłamy pieniędzy na obce numery kont, nie podajemy danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazujemy obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Cyberprzestępcy nie mają żadnych skrupułów  – dodaje. 

red. 

fot. KPP 

 

 

 

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska