Rosnąca liczba jednośladów na polskich drogach zmienia podejście do zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uwzględniając specyfikę tej grupy. Wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki. Pamiętajmy, że są to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Policja prowadzi ogólnopolską akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Przez ostatni weekend ciechanowscy policjanci skontrolowali 8 użytkowników motocykli i motorowerów. W dwóch przypadkach kierowcy nie posiadali odpowiednich uprawnień do kierowania motocyklami.

W niedzielę 8 maja około godz. 13:00 w m. Pęchcin, 40-letni kierowca motocykla marki Honda jechał bez obowiązujących uprawnień kategorii A, dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość.

Tego samego dnia około godz. 16:00 w miejscowości Grzybowo, policjanci zatrzymali do kontroli 19-letnią kierującą Hondą CBR 125. W tym przypadku uprawnienia kat. B były by wystarczające do kierowania tego typu pojazdem, jednak warunkiem jest posiadanie prawa jazdy kat. B od co najmniej 3 lat. 19-latka posiadała uprawnienia od lipca ubiegłego roku co nie jest wystarczające aby kierować tego typu jednośladem.

Również w niedzielę policjanci interweniowali w m. Ostaszewo, gdzie 45-letni kierowca motocykla był uczestnikiem zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przewrócił się . Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Doskonałe umiejętności kierowania motocyklem powinny być celem każdego motocyklisty. Aby takie posiadać należy zacząć od posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania poszczególnymi jednośladami. Brak podstawowych umiejętności prowadzenia motocykla, brak zdolności, niewłaściwa postawa, niewłaściwa samoocena może być przyczyną zdarzenia drogowego. Pamiętajmy, że kierując motocyklem mamy do czynienia przeważnie z dużą prędkością oraz brakiem zabezpieczeń w postaci pasów, poduszki powietrznej, karoserii pojazdu.

Bądźmy rozsądni siadając za kierownicę motocykla.

 

 

 

kom. Jolanta Bym

fot. pixaby

Znajdź nas na FB

Reklama
warszawski-bank-spoldzielczy
blue-fachowiec-ciechanow2
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
scena-kultury
reklama_internet_web
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
warszawski-bank-spoldzielczy
blue-fachowiec-ciechanow2
rudnik
I-Liceum-Ogólnokształcące-PUL-im3
klonove_1050x320
scena-kultury
reklama_internet_web
1050x320_ciech_nowosci
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
reklama-śmiecińska
reklama-śmiecińska
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie