43-letni ciechanowianin usłyszał zarzuty  oraz dozór policyjny, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów. Nie może również prowadzić działalności gospodarczej.

– Od pewnego czasu do policjantów z Wydziału dw. z Korupcją KWP zs. w Radomiu dochodziły sygnały o mieszkańcu Ciechanowa, który z niezgodnej z przepisami legalizacji tachografów w samochodach ciężarowych u klientów zrobił sobie stałe źródło dochodu. Jak ustalili mundurowi, 43-latek działając wbrew ustawie z 2018 roku o tachografach, legalizował urządzenia poza miejscem prowadzania działalności gospodarczej, pobierając opłaty w wysokości 250-300 zł. Działalność taka jest nielegalna, ponieważ legalizacja musi odbywać się na odcinku pomiarowym spełniającym wysokie normy dokładności pomiaru. Jest to tzw. baza drogowa, która musi posiadać odpowiednią ekspertyzę wydaną przez Główny Urząd Miar w Warszawie – poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

43-latek wpadł podczas legalizacji tachografu u klienta na terenie powiatu makowskiego.

– Kilka dni temu policjanci postanowili sprawdzić informacje. Ustalili, że mężczyzna ma przeprowadzić legalizację na terenie powiatu makowskiego. Wspólnie z inspektorami z warszawskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu sprawdzono ciężarowego mana, którego tachograf zalegalizował 43-latek na jednej z posesji. Przypuszczenia mundurowych potwierdzili inspektorzy WITD. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższej jednostki Policji – dodaje policja.

Jak ustalono, od stycznia ubiegłego roku mężczyzna wykonał 1864 sprawdzenia tachografów, z czego ok. 1500 wykonał poza miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, poświadczając nieprawdę, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.  Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Red.

Fot/film : KWP Radom

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska