Dzięki zgłoszeniu świadka ciechanowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mężczyzna zatrzymał swój pojazd w zatoce autobusowej i zasnął. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 37-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia.


– W minioną sobotę (23.09) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego świadka, z którego treści wynikało, że na ul. Fetlińskiej w Ciechanowie zaparkowany jest pojazd, a za jego kierownicą śpi mężczyzna. Już po chwili na miejscu byli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. W zatoce autobusowej stało bmw z uruchomionym silnikiem i włączonymi światłami, a kierowca spał. Policjanci postanowili przerwać mężczyźnie ,,drzemkę”. Jednak już samo otwarcie drzwi od pojazdu wskazało na prawdopodobną przyczynę całego zdarzenia. Od mężczyzny bardzo wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. 

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112.                       

 

fot. pixaby

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska