Ponad pół promila alkoholu miał kierowca ładowarki, który został zatrzymany przez policjantów na drodze relacji Dzbonie – Kołaki Kwasy. Ponadto okazało, się, że 36-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.


– Kilka dni temu policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uzyskali informację, że kierowca ładowarki jcb poruszający się w rejonie miejscowości Dzbonie może być nietrzeźwy. Gdy funkcjonariusze zauważyli pojazd na drodze relacji Dzbonie – Kołaki Kwasy natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli. Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 36-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało w jego organizmie ponad pół promila. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska z ciechanowskiej komendy .

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. 36-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Policja apeluje  do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pijany kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego!

 

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska