Troje mieszkańców powiatu starachowickiego zostało zatrzymanych za kradzież artykułów przemysłowych w jednym z marketów w Ciechanowie. Łączna wartość skradzionych produktów to prawie 4000 zł. Przy jednym ze sprawców kradzieży policjanci znaleźli narkotyki, które ukrył w skarpetkach. 19 i 20-latek usłyszeli już zarzuty. 16-latka trafiła do Izby Dziecka i odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.


– W minioną środę (21.06) około godz. 5.00 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów w Ciechanowie. Policjanci na miejscu ustalili, że z jednej z palet znajdujących się na tyłach sklepu zostały ukradzione artykuły przemysłowe. Kradzieży, miały dokonać 3 osoby, 2 mężczyzn i kobieta. Złodzieje pakowali skradzione artykuły do auta zaparkowanego na sklepowym parkingu, lecz w pewnym momencie zostali spłoszeni przez pracownice sklepu. Złodzieje porzucili auto wraz z towarem. Wśród skradzionych produktów były m.in. hulajnoga elektryczna, klimatyzatory, wentylatory, materace, lampy solarne na łączną kwotę prawie 4000 zł – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie 

Policjanci od razu zaczęli ustalać sprawców tego czynu. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego błyskawicznie zatrzymali kobietę, odpowiadają rysopisowi jednej z osób. 16-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego przyznała się do kradzieży. Po chwili inny patrol Wydziału Prewencji zatrzymał dwóch pozostałych złodziei. 19 i 20-letni mieszkańcy powiatu starachowickiego trafili do policyjnego aresztu. W trakcie czynności policjanci znaleźli przy 19-latku narkotyki. Mężczyzna ukrył je w skarpetkach. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina.

19 i 20-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latka została przewieziona do Izby Dziecka w Warszawie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem Rodzinnym i Nieletnich. Skradziony towar został w całości odzyskany.

 

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska