Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem rozsądku wykazał się 39-latek, który pijany i bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę niesprawnego chryslera. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie jest ubezpieczony i nie ma aktualnego przeglądu technicznego. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Auto zostało odholowane na policyjny parking, a kierujący trafił do policyjnego aresztu. W taki sam sposób jazdę zakończyła 54-letnia pasażerka chryslera.

W miniony piątek (24.11) w Woli Wodzyńskiej policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu zauważyli chryslera z niesprawnym tylnym oświetleniem. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie jest ubezpieczony i nie ma aktualnego przeglądu technicznego. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny chryslera i sporządzili informację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a auto zostało odholowane na policyjny parking. 39-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze podjęli również decyzję o zatrzymaniu pasażerki chryslera. 54-letnia mieszkanka powiatu płońskiego w trakcie interwencji wyrzucała z samochodu na pobocze butelki po napojach. Pijana kobieta wychodziła na jezdnię wprost pod przejeżdżające samochody, czym stwarzała zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 39-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia. Natomiast 54-latka za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

 

źródło: KPP Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska