63-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole. Autem podróżowało dwoje pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Okazało się, że kierujący renault nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.


– W miniony piątek (26.01) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Niestumiu na ul. Kasztanowej. Jak ustalili interweniujący policjanci, 63-letni kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole. Autem podróżowało dwoje pasażerów: 65-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu ciechanowskiego. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierujący renault był trzeźwy. Na sumieniu miał jednak jeszcze jedno wykroczenie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 63-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wsiadł za kierwoncę mimo tego, że nigdy nie miał prawa jazdy. Teraz za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Za uszkodzenia pojazdu powstałe w wyniku zdarzenia policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. 

Policja przypomina, że za jazdę bez wymaganych do tego uprawnień policjant obligatoryjnie w każdym przypadku przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych. Obowiązkowo orzekany jest też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Jeżeli mimo to wsiądziemy za kierownicę, to ryzykujemy już karę więzienia. Wynika to z artykułu 244 kodeksu karnego: „Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (…), prowadzenia pojazdów (…), podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

fot. KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska