Policjanci z Wydziału Prewencji ciechanowskiej komendy po pościgu zatrzymali kierującego citroenem. 49-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Dodatkowo miał zatrzymane prawo jazdy, a pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego. Teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie podczas nocnej służby na krajowej 60-ce w okolicy miejscowości Gogole-Steczki próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego citroenem, który popełnił wykroczenie drogowe. Kierowca citroena wyprzedził jadący radiowóz w miejscu niedozwolonym, ograniczonym linią podwójną ciągłą. Manewr kierowcy stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa, gdyż zmusił kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku do zjechania na pobocze. 49-latek pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Ignorował polecenia policjantów, kontynuował jazdę wielokrotnie przekraczając oś jezdni zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Policjanci zatrzymali pojazd w Pomorzu.

Podczas podjętych wobec mężczyzny czynności, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad dwa i pół promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a pojazd nie ma aktualnego badania technicznego. Samochód został odholowany, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat i od 5000 do 60 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.

 

źródło:KPP Ciechanów 

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska