Na 3 miesiące do aresztu trafił 52-latek, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego w Gościminie Wielkim gmina  Nowe Miasto i nieudzielenie pomocy poszkodowanym. Mężczyzna po zdarzeniu ukrywał się przed organami ścigania. Sam zgłosił się do płońskiej jednostki policji. Grozi mu do 3 lat więzienia.

– W niedzielę (27.08) około godz. 18 w miejscowości Gościmin Wielki gm. Nowe Miasto doszło do potrącenia dwojga pieszych idących poboczem przez samochód osobowy. Kierujący samochodem odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanym. 35-letni mężczyzna i 5-letni chłopiec z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Dziecko zostało przetransportowane do placówki medycznej pogotowiem lotniczym. Zajmujący się tą sprawą policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków. Od razu podjęli też wszystkie możliwe czynności, by jak najszybciej ustalić dane pojazdu biorącego udział w zdarzeniu oraz odnaleźć osobę, która nim kierowała – relacjonuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji. 

Kilka godzin później, w nocy dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze auta niedaleko jednej z miejscowości na terenie gm. Joniec. Okazało się, że jest to prawdopodobnie szukany przez funkcjonariuszy pojazd.

– Zgromadzony w ramach prowadzonego postępowania materiał dowodowy pozwolił policjantom wytypować jako sprawcę wypadku 52-letniego mieszkańca pow. płońskiego. Mężczyzna ukrywał się jednak przed organami ścigania. W minioną niedzielę, 10 września sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i został zatrzymany. 52-latkowi przedstawiony został zarzut spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z jego miejsca oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanym. Grozi mu do 3 lat więzienia. Kara ta może zostać zaostrzona przez sąd. Mieszkaniec pow. płońskiego decyzją sądu, a na wniosek policji i prokuratury już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące – informuje oficer prasowy. 

fot. KPP Płońsk 

O zdarzeniu pisaliśmy tu: 

 

Tragedia na drodze. Nieznany sprawca potrącił mężczyznę z dzieckiem [zdjęcia]

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska