74-letnia mieszkanka Ciechanowa została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza. Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

– Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16:00 w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza w rejonie hali targowej. Według wstępnych ustaleń policjantów, 65-letni kierowca samochodu Opel Combo-C, nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych 74-letniej kobiety i zaczął hamować w ostatniej chwili. Uderzył w pieszą, która w wyniku zdarzenia została ranna. Kierowca opla jechał ul. Sienkiewicza w kierunku centrum. W chwili zdarzenia był zmrok oraz padał deszcz. Kierowca był trzeźwy – informuje ciechanowska policja i  zwraca się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze! 

Przypominmay, kierujący samochodem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Pieszy natomiast powinien maksymalnie zadbać o swoją widoczność !

Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność, zwalniania kroku, zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby, korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni czy przejściu dla pieszych.

 

red. 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska