Policjanci zatrzymali 22-latkę, która jechała z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Cieszyła się nim krótko, bo dopiero 3 tygodnie temu odebrała pierwsze uprawnienia do kierowania. Teraz musi zapłacić 1500 złotych mandatu karnego. Oprócz tego do jej konta przypisano 13 punktów karnych.

– W miniony wtorek (27.06) policjanci z ciechanowskiej drogówki na ul. Kasprzaka w Ciechanowie zatrzymali kierującą, która rozpędziła swojego fiata do 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że auto prowadziła 22-letnia mieszkanka powiatu płońskiego, która zaledwie 3 tygodnie temu odebrała swoje pierwsze prawo jazdy. Kobieta za rażące przekroczenie prędkości została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 zł. Do jej konta przypisano 13 punktów karnych – informuje mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

Policjanci przypominają, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie. Kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h musi liczyć się z utratą prawo jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi.

 

red.

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska