Niekorzystne warunki atmosferyczne i szybciej zapadający zmrok wpływają negatywnie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Wczoraj w Glinojecku na ul. Płockiej kierujący pojazdem ciężarowym daf potrącił przechodzącego przez przejście 76-latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Dzisiaj na ul. Wojska Polskiego doszło do podobnego zdarzenia. Na szczęście 50-letnia piesza nie odniosła poważniejszych obrażeń.

– Zimowa aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drodze. Szybciej zapadający zmrok, gołoledź, opady śniegu czy deszczu stanowią duże zagrożenie zarówno dla kierowców jak i pieszych. Wczoraj (6.02) w Glinojecku na ul. Płockiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym daf z naczepą, 30-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę. 76-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają teraz dokładny przebieg oraz przyczyny wypadku – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

Do podobnego zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 7.00 w Ciechanowie na ul. Wojska Polskiego.

– Jak ustalili policjanci kierujący volkswagenem, 42-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. 50-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego została przewieziona do szpitala, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Kierujący volkswagenem za spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem – dodaje Oficer Prasowy.

Policja przypomina, że piesi to grupa użytkowników dróg, która podczas zdarzenia drogowego jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu. Kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi. Piesi natomiast powinni stosować zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić tuż pod nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. 

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska