Kilka tygodni temu ciechanowska policja odnotowała serię włamań do domów jednorodzinnych, mieszkań a nawet firm. Po chwili przerwy złodzieje znów dali o sobie znać. Tym razem włamań dokonano do domów jednorodzinnych na terenie Ciechanowa. We wszystkich przypadkach sprawcy korzystali z nieobecności domowników.

– W ostatnich dniach otrzymaliśmy zgłoszenia o kolejnych włamaniach do domów jednorodzinnych na terenie Ciechanowa. Sprawcy korzystali z nieobecności domowników. Po pokonaniu zabezpieczeń kradli niewielkie przedmioty, które mają jakąkolwiek wartość. Tym razem łupem złodziei padł alkohol, komplety srebrnych sztućców, biżuteria oraz pieniądze. Do domów dostawali się poprzez podważenie drzwi balkonowych, wybicie szyby czy też przełamanie wkładki zamka w drzwiach – informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy KPP w Ciechanowie.

Policja apeluje o ostrożność oraz wzmocnienie zabezpieczeń w naszych domach

–Jeśli zauważymy nieznany pojazd, który pojawia się na naszej ulicy bez konkretnego celu, przekażmy informację dzielnicowemu lub poprośmy o interwencję. Ważna jest także  międzysąsiedzka pomoc i czujność. Jeśli wyjeżdżamy na urlop, poinformujmy zaufanego sąsiada. W każdej sytuacji, kiedy widzimy lub słyszymy coś niepokojącego, dzwońmy na numer alarmowy 112 – podkreśla kom. Bym.

Lim.

fot. pixaby

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska