1 wypadek drogowy, w którym ranny został motocyklista, 9 kolizji oraz dwóch pijanych kierujących – jeden z sądowym zakazem, drugi bez prawa jazdy – to bilans minionego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy również o zachowaniu ostrożności na drodze i stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Chwila nieuwagi czy dekoncentracji na drodze może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. A czasu nie da się cofnąć.

Weekend na drogach powiatu ciechanowskiego rozpoczął się dość niebezpiecznie. W miniony piątek (2.02) w m. Zygmuntowo, gm. Glinojeck doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został 42-letni motocyklista. Pisaliśmy o tym tutaj

Wypadki na drogach. Zginęła rowerzystka, a motocyklista został ranny

 

W tym czasie odnotowano 9 kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcą jednej z nich był pijany 43-letni kierujący bmw, który w miniony piątek w m. Nowy Gołymin uderzył w ciągnik rolniczy. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Tego samego dnia policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali na ul. Płockiej w Glinojecku 59-letniego kierującego volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 59-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę na drodze. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć dzięki przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz zachowaniu szczególnej ostrożność. Jednym z czynników, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze, są także niesprzyjające warunki atmosferyczne, które powinny być sygnałem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego do zachowania wzmożonej czujności.

Policjanci apelują również o trzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Już niewielka ilość alkoholu powoduje zmiany w zachowaniu i percepcji, osłabienie koncentracji. Na drodze ta chwila nieuwagi, dekoncentracji, może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. A czasu nie da się cofnąć.

 

źródło: KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska