Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowszy ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju i w poszczególnych województwach. W zestawieniu sklasyfikowanych zostało aż 1500 najlepszych placówek – 1000 liceów i 500 techników. Wyniki tegorocznego zestawienia są bardzo interesujące: nastąpiły zmiany w czołówce, pojawiły się nowe szkoły na pozycji liderów w kilku województwach.
W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.
Wśród liceów w zestawieniu ogólnopolskim na pierwsze miejsce wróciło Uniwersyteckie LO w Toruniu, a dopiero tuż za nim jest ubiegłoroczny zwycięzca, czyli XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Pierwszą trójkę zamyka z kolei, podobnie jak ostatnim razem, V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. A jak wypadają Ciechanowskie licea?

mil.

Więcej w papierowym wydaniu CC 

Znajdź nas na FB

Reklama
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider