Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. Jak przebiega kampania wyborcza? Czy Mieszkańcy Mazowsza są zainteresowani nadchodzącymi wyborami?
Kampania trwa już od wielu tygodni. Jako kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ciężko pracujemy, aby dotrzeć do Mieszkańców naszego regionu i zachęcić ich do udziału w tym wydarzeniu. Walczymy o frekwencję, bo ta pięć lat temu na Mazowszu była bardzo niska. Wtedy tylko 20 procent uprawnionych poszło na wybory, co było jednym z najniższych wyników w całej Unii Europejskiej. Polacy są zadowoleni z przynależności naszego kraju do europejskiej wspólnoty, a jednocześnie dość obojętnie traktują wybory, od których tak wiele zależy. Kampania wyborcza jest więc najlepszą okazją, żeby zachęcić ludzi do aktywności i zwrócić ich uwagę na rangę nadchodzących wyborów.

Dlaczego te wybory są takie ważne Pani zdaniem? Jak przekonuje Pani wyborców, aby zechcieli zagłosować?
Z wielu powodów zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego są niezwykle ważne. Po pierwsze trzeba uświadamiać ludzi, że 80 procent prawa obowiązującego w Polsce, stanowione jest w Unii Europejskiej. Istotnym jest, aby było to dobre prawo i aby uwzględniało interesy Polski. W Parlamencie Europejskim muszą się znaleźć ludzie, którzy będą chcieli i będą wiedzieli jak to zrobić. W kontekście interesów Polski trzeba wspomnieć o budżecie UE na nadchodzącą perspektywę na lata 2021-2027. Nowi europosłowie powinni z całych sił wspierać polski rząd w negocjacjach dotyczących tego budżetu.(…)

 

cała rozmowa z Marią Koc, wicemarszałek Senatu RP, kandydatką do Parlamentu Europejskiego, nr 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości na Mazowszu w Czasie Ciechanowa w dniu 22 maja br. 

Polub nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider