– Dopiero co pożegnałem się z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a dziś już witam z Brukseli – napisał w mediach społecznościowych Rafał Romanowski. 

Rafał Romanowski do niedawna  poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi  został  europosłem. Było to możliwe dzięki temu, że  nie zodobyl on poselskiego mandatu, a dotychczasowy  europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk  w ostatnich wyborach do Sejmu zdobył mandat.

Co prawda w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego w w okręgu wyborczym nr 5 obejmującym województwo mazowieckie bez Warszawy i powiatów okołostołecznych Rafał Romanowski zdobył 11 tys. 420 głosów, ale wyprzedzający go: Maria Koc, Maciej Małecki, Anna Kwiecień i Arkadiusz Czartoryski zostali wybrani do Sejmu RP.  Rafał Romanowski mimo wysokiego poparcia (prawie 15 tys. głosów) reelekcji nie wywalczył i to dało mi bilet do Brukseli.

–  Wreszcie na co dzień, a nie okazjonalnie przyjrzę się z bliska, jak tu nas traktują. Dlaczego miesiącami musieliśmy czekać na zgodę, aby wspomóc polskimi pieniędzmi, z polskiego budżetu polskich rolników. Lubię działać energicznie i takie długie zastanawianie się nie jest w moim stylu. Może uda się choć trochę przyspieszyć unijnych urzędników. Jak obserwuję chce tego coraz większa liczba ludzi w Unii Europejskiej. Czas na zmiany. Do tego będę dążył – deklaruje europoseł Rafał Romanowski.

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska